Psycholog, psychoterapeuta, certyfikowany coach ICC

Coaching Warszawa Iwona Wołkowicz
Iwona Wołkowicz
Psycholog, Psychoterapeuta, certyfikowany coach ICC.

Psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, certyfikowany Coach ICC. Prowadzę psychoterapię indywidualną oraz terapię par.
Ukończyłam psychologię ze specjalnością psychologia kliniczna na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Uczestniczę w całościowym czteroletnim szkoleniu do certyfikatu terapeuty poznawczo–behawioralnego w Centrum CBT. Terapię prowadzę w podejściu poznawczo-behawioralnym oraz terapii schematów. Swoje zainteresowania zawodowe/naukowe realizuję w ramach Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich na Uniwersytecie SWPS. Przygotowuję rozprawę doktorską w zakresie regulacji emocji i prewencji zaburzeń psychicznych wśród osób młodych. Pracuję dydaktycznie na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

logo_2
logo_1

Metody pracy i doświadczenie zawodowe


Prowadzę terapię indywidualną osób dorosłych i młodzieży. Doświadczenie w obszarze pomocy psychologicznej zdobywałam w II Klinice Psychiatrycznej Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Obecnie współpracuję z poradniami zdrowia psychicznego oraz prowadzę własną praktykę. Szczególny obszar moich zainteresowań to zaburzenia lękowe i depresyjne, trudności w prawidłowej regulacji emocji.

W pracy coachingowej bazuję na międzynarodowych standardach i kodeksie etycznym ICC (International Coaching Community).
Specjalizuję się w coachingu kariery oraz coachingu menedżerskim. Od 2011 roku realizuję autorskie warsztaty rozwijające kompetencje osobiste i zawodowe. Posiadam 7 lat doświadczenia zawodowego w międzynarodowych firmach konsultingowych jako  starszy konsultant oraz menadżer. Zajmowałam się między innymi doradztwem dla kadry zarządzającej w zakresie rozwoju potencjału pracowników, optymalizacji stresu oraz prewencji wypalenia zawodowego.

Moja pasja to szeroko pojęte wsparcie i rozwój potencjału człowieka. Każdego z kim pracuję traktuję indywidualnie bazując na mocnych stronach i zasobach, które ułatwiają pokonywanie trudności i wprowadzanie zmian. Swoją wiedzę aktualizuję uczestnicząc w akredytowanych szkoleniach. Moja praca podlega superwizji.

Publikacje:

Braniecka, A., Hanć, M., Wołkowicz, I., Chrzczonowicz‐Stępień, A., Mikołajonek, A., & Lipiec, (2019). Is it worth turning a trigger into a joke? Humor as an emotion regulation strategy in remitted depression. Brain Behav, e01213.
https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1002/brb3.1213

Uprawnienia

  • Psycholog (Uniwersytet SWPS, 13.07.2010)
  • Certyfikat psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego (Centrum CBT) – w trakcie
  • Certyfikat szkoły CBT w zakresie psychoterapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży
  • Licencja międzynarodowego coacha ICC (International Coaching Community)
  • Certyfikat trenera – Ośrodek Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA
  • Certyfikat terapii krótkoterminowej zorientowanej na rozwiązania – I stopień

Członkostwo w organizacjach

  • International Coaching Community
  • Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej

*Pracuję także w języku angielskim.